V Havířově jsme představili flotilu nových autobusů pro město i příměsto

Dne 19. prosince proběhla v areálu autobusového nádraží v Havířově prezentace nově pořízených autobusů ČSAD Havířov a.s., které budou v nejbližších dnech nasazeny na městské i příměstské linky. Prezentace nových autobusů se zúčastnila primátorka města Havířova Mgr. Jana Feberová.

Z 11 nově pořízených autobusů bylo 7 pořízeno s 85% podporou dotačního projektu ITI – Pořízení nízkoemisních a bezemisních vozidel pro MHD Havířov. Celkově bude ze zmíněného projektu pořízeno 8 autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn a 3 bezemisní elektrobusy, které budou dodány během příštího roku.

Součástí dotačního projektu byl nákup autobusů Scania Citywide – 2 ks celonízkopodlažních vozidel v 12 metrové verzi a 1 třínápravový velkokapacitní autobus v patnáctimetrové verzi. Krom Scanií je součástí projektu také pořízení 4 ks autobusů IVECO Urbanway CNG.

Další autobusy nakoupila ČSAD Havířov z vlastních zdrojů – jedná se o 2 ks patnáctimetrových autobusů Scania Suburban, které budou nasazena na příměstkých linkách mezi Havířovem a Ostravou, kde již dopravce dvojici Scanií provozuje od roku 2016, a 2 ks minibusů Dekstra. Všechna vozidla samozřejmě s ekologickým pohonem na stlačený zemní plyn.

Nákupem se ČSAD Havířov a.s. stává zatím největším provozovatelem linkových autobusů Scania v České republice.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 445. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  V létě do Chorvatska navíc s 10% slevou pro studenty
shares