Své hrdiny za volantem máme i v Karviné

Každý z nás se v životě může dostat do situace kdy bude potřebovat pomoc druhých, a stejně tak na naší rychlé pomoci mohou záviset životy ostatních. Jsme velice rádi, že i v řadách 3CSAD máme své řidiče – hrdiny, kteří již prokázali, že v krizových situacích, kdy se jedná o lidské životy, umí jednat rychle, rozhodně a profesionálně.

Naposledy svou duchapřítomnost a až neskutečné nasazení prokázal pan Jiří Buchta, náš řidič autobusu v Karviné, když po nezaviněné dopravní nehodě poskytl první pomoc svým cestujícím, přestože sám utrpěl vážná poranění.

Ve středu, 12. června jel na své lince 532, když mu poblíž dolu ČSA po průjezdu levotočivou zatáčkou skřížil cestu mladý řidič ve voze Škoda Octavia, který přes dvojitou plnou čáru přejel do protisměru.

Při nevyhnutelném čelním nárazu byli zraněni řidič autobusu a další dva z celkem sedmi cestujících. Pan Buchta i přes svá poranění v oblasti hlavy a trupu obětavě poskytl první pomoc dalším raněným. Sám byl nakonec eskortován letecky do ostravské fakultní nemocnice.

Paní Petra B., jedna ze sedmi cestujících na palubě nám napsala: „Dobrý den, včera jsem jela autobusem který měl nehodu v Karviné – Doly a chtěla bych poprosit zda by byl možný nějaký kontakt na pana řidiče, byl hodně zraněný a i přes to se snažil všem ostatním pomoct ať jsme v pořádku, ráda bych mu za to osobně poděkovala a popřála brzké uzdravení. Děkuji.

Pan Buchta je ve 3CSAD opravdovým matadorem. Pro své cestující jezdí již 42 let a v minulých letech byl rovněž oceněn za miliony kilometrů, ujeté bez způsobené dopravní nehody. Jeho příkladný profesionální přístup ocenil ředitel divize osobní dopravy 3CSAD Jakub Vyvial, který panu Buchtovi osobně poděkoval a předal mimo finanční poukaz také věcné dary.

ČTĚTE TAKÉ  Patrik Murka, hrdina za volantem autobusu 3CSAD

Děkuji Vám, avšak já v tom nic mimořádného nevidím. Jen jsem dělal svou práci a udělal to, co by udělal každý,“ uzavřel skromně pan Buchta slovy tak typickými pro hrdiny.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 5 531. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

shares