Stali jsme se vítězem dopravní obslužnosti na Orlovsku a Karvinsku

Dopravní společnost ČSAD Karviná a.s. uspěla ve veřejných zakázkách zajištění dopravní obslužnosti oblastí Orlovska a Karvinska, vypsaných Moravskoslezským krajem na období od 10. 6. 2018 do června 2028.

Dne 21. září 2017 byly uzavřeny nové smlouvy o dopravních obslužnostech, které podepsali náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro chytrý region a dopravu Jakub Unucka, generální ředitel společnosti ČSAD Karviná a.s. Tomáš Vavřík a ředitel divize osobní dopravy Jakub Vyvial.

Objem desetiletého kontraktu pro zajištění dopravy na Orlovsku činí 795 mil. Kč při rozsahu 2 256 040 kilometrů ročně. V oblasti Karvinska činí objem rovněž desetiletého kontraktu 585 mil. Kč při rozsahu 1 655 247 kilometrů ročně.

Dopravu v regionech ČSAD Karviná a.s. zajistí novými nízkopodlažními klimatizovanými autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn. Vozidla budou vybavena Wi-Fi připojením k internetu, odbavovacím systémem, umožňujícím bezkontaktní platby bankovními kartami a LCD informačními obrazovkami. Samozřejmostí jsou akustické a LED informační systémy pro nevidomé a slabozraké.

Flotila nových CNG autobusů bude napojena online na centrální dispečink, umožňující monitoring jednotlivých vozidel v reálném čase a efektivnější řízení provozu.

ČSAD Karviná a.s. tak navázala na úspěch společnosti ČSAD Havířov a.s., která se v loňském roce stala vítězem dopravní obslužnosti v oblasti Českotěšínska, kde provozuje čtyřicítku ekologických autobusů s pohonem na CNG.

 

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 1 396. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Frýdek-Místek přechází na ODISku
shares