V Havířově otestujeme osmnáctimetrový kloubový autobus Solaris Urbino 18 IV

Cestující v Havířově si již brzy budou moci vyzkoušet cestování novým typem moderního autobusu Solaris Urbino, který bude ČSAD Havířov a.s. testovat v provozu od 10. do 24. května 2016. 

Osmnáctimetrový kloubový autobus bude nasazen na vytížených linkách MHD č. 404 a 416 namísto stávajícího kloubového autobusu IVECO Citelis.

Vozidlo nabízí kapacitu pro 51 sedících cestující, plnou klimatizaci včetně prostoru pro řidiče a kompletně bezbariérový nástup a výstup. Hydraulický systém vozu navíc umožňuje snížit nástupní prostor až o 70 mm, což umožňuje jednodušší nástup a výstup hendikepovaným cestujícím.

Cestující také jistě ocení wi-fi připojení k internetu, či USB doky pro nabíjení svých chytrých zařízení.

Autobus byl vyroben v březnu letošního roku. Počátkem dubna byl zapůjčen dopravci Plzeňské městské dopravní podniky a.s., ve druhé polovině dubna byl nasazen v provozu Dopravního podniku Ostrava.

Zjišťovali jsme prozatímní ohlasy cestujících na sociálních sítích u zmíněných dopravců. Dle komentářů na Facebooku se předváděcí autobus Solaris Urbino těší velké oblibě. Věříme tedy, že ani v Havířově tomu nebude jinak.

 

 

Nejdelší autobus světa

I osmnáctimetrový Solaris Urbino vypadá jako „drobek“ v porovnání s autobusem AutoTram Extra Grand výrobce Göppel Bus GmBH. Tento třicetimetrový dvoukloubák poprvé představený v roce 2012 pojme až 300 cestujících a pro svou délku je považován za nejdelší autobus světa. Momentálně je provozován v Drážďanech.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 5 283. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Poskytli jsme autobus 3CSAD organizátorům NATO DAYS 2015 pro dobrou věc

3 Comments

Comments are closed.

shares