Rozhovor: Náš autobus v klipu havířovských Ájdontkér v produkci Goat Media

Naše dopravní skupina byla oslovena kreativní agenturou Goat Media ke spolupráci na natáčení nového klipu pro havířovskou poprockovou skupinu Ájdontkér. V sobotu, 16. dubna tak proběhlo natáčení klipu k písni „Drink“. Samotnou produkci nám v rozhovoru přiblížila kreativní ředitelka agentury, Veronika Špoková.

Dobrý den, Veroniko, můžete svou agenturu úvodem krátce představit, aby si čtenáři udělali obrázek, jaké projekty pro své klienty nejen v Havířově realizujete?

Ano, velmi ráda. Goat media je agenturou, která se prostřednictvím internetu snaží dělat lidem radost. Máme za to, že se na lidi dá přenášet pozitivní nálada primárně prostřednictvím videí a článků, webových stránek a dalších forem online publikace. Fungujeme jak v Praze, tak i v rodném Havířově, kde společně s kolegy spravujeme online portál a Facebookovou stránku Havířov ŽIJE. Právě zde píšeme články o zajímavých lidech a podnicích ve městě, a také lidem tato místa ukazujeme formou veselých reportáží. Mimo to si nás firmy najímají, abychom tyto služby vytvářeli na zakázku přímo pro ně. To znamená, že píšeme články, vytváříme webové stránky a natáčíme videa i videopořady pro firmy.

Díky naší tvorbě nás oslovila i místní havířovsko-karvinská kapela Ajdontker s prosbou, zdali bychom jim pomohli natočit videoklip. A my jsme jen nadšeně souhlasili! Pro ještě lepší výsledek jsme přizvali do spolupráce skvělou filmařskou trojku Cousin‘s Production. Nejkrásnější spolupráce je totiž s dalšími talentovanými lidmi.

Odkud vzešel nápad natočit klip v autobuse, respektive použít autobus v novém klipu?

Frontman kapely Ajdontker Martin Hronek alias Hrnec měl jako správný kreativec přesnou představu o videoklipu k písni Drink, kterou složil. Hrnec je stejně jako my člověk pozitivně uvažující a miluje veselost, hravost a pozitivní přístup k životu. Hlavní téma videoklipu je o běžném člověku, který je znaven životem a jen stěží má radost z běžného všedního dne. V klipu má být zaznamenáno, jak hlavní hrdina tráví svůj „unuděný“ den, kdy se přepravuje do práce právě autobusem. Nálada v autobusech často bývá právě spíše negativní (lidé bývají naštvaní, že jedou do práce, atp…). V druhé části videoklipu se ovšem hlavní hrdina promění na pozitivně smýšlejícího člověka, který naopak miluje život a jízdu v autobuse si absolutně užije! Takže se máte na co těšit! Takto by to za mne v autobusech mělo vypadat! 😀

Cílovou lokací pro natáčení se stala Olomouc. Prozradíte nám, co Vás vedlo k její preferenci například před domovským městem kapely – Havířovem?

Ajdontker je za mne skvělá kapela s celorepublikovým potenciálem. Nyní už nějakých pár let vystupují jako předkapela oblíbené slovenské kapele Horkýže Slíže. Jezdí s nimi po celé ČR, ale hlavní základnu fanoušků mají právě v Moravskoslezském kraji a Havířově. Což je na jednu stranu úžasné, protože jde vidět, jak jsou místní lidé patriotští a podporují své oblíbence. Na druhou stranu jsme chtěli klipem oslovit i nové potenciální fanoušky z ostatních koutů ČR. Proto jsme vybrali Olomouc. Město, které je krásné, historické a lidmi z celé ČR povětšinou oblíbené. Také proto, že bubeník a manager kapely Jakub Doležal alias Dodo v Olomouci studoval, a tak nějak nás napadlo, že by jsme pro něj toto město měli ve videoklipu zvěčnit. Na druhou stranu v Havířově jsme natáčeli také! Takže potěšíme i skalní havířovské fanoušky.

Jak v tomto případě hodnotíte spolupráci s 3ČSAD? Proběhlo vše dle Vašich představ? Máte záběry, které jste pro klip potřebovali?

Spolupráce s 3ČSAD byla skvělá! Není to první projekt, na kterém jsme s nimi spolupracovali. Všichni byli vždy velmi vstřícní a milí. S řidiči jsme si vždy užili i spoustu legrace a natáčení bylo pro nás příjemné. Záběry se vydařily, jen jsme nemohli bohužel použít dron, kvůli povětrnostním podmínkám.

Kdy a kde budou moci čtenáři nový klip shlédnout, případně vidět skupinu Ajdontker na živo?

Klip bude ke shlédnutí během letošních letních prázdnin a skupinu Ajdontker můžete vidět na živo například v květnu na Ostravském Majálesu, na Štěpfestu 2019 ve Štěpánově a v červnu na INE KAFE – open air show. Přesné termíny, včetně dalších plánovaných koncertů naleznete na www.ajdontker.cz

Děkujeme Vám za rozhovor.

Oficiální web skupiny Ájdontkér naleznete na
www.bandzone.cz/ajdontker

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 133. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

shares