První Švédky budou vozit cestující ve Frýdku-Místku

Dopravní skupina 3ČSAD opět modernizuje svou flotilu, obsluhující městskou hromadnou dopravu ve Frýdku-Místku. Po dvojici bezemisních elektrobusů, které byly představeny v květnu letošního roku, představujeme další 2 nová vozidla švédského výrobce autobusů Scania.

Řada autobusů Citywide dostala výjimečný vzhled vynikající v hustém meziměstském provozu dynamickými a sošnými liniemi a navýsost moderním designem. Stejně jako většina skandinávských vozidel se autobus vyznačuje lehkou ale pevnou karosérií a vysokou mírou bezpečnosti.

Obě dvanáctimetrová vozidla jsou nízkopodlažní a našim frýdecko-místeckým cestujícím nabídnou 39 míst k sezení. Nechybí ani prostor pro cestujícího na invalidním vozíku či kočárek.

Scania deklaruje, že vše v autobuse Citywide je podřízeno především bezpečnosti, pohodlnosti a plynulosti jízdy. Výrobce například uvádí, že čas potřebný k otevření dveří autobusu je poloviční oproti jiným výrobcům, což pomáhá maximalizovat plynulost nástupu a výstupu cestujících.

Vozidla jsou poháněna devítilitrovým motorem s pohonem na stlačený zemní plyn o výkonu 224 kW splňujícím evropské emisní normy EURO 6. Převodovky jsou pětistupňové nebo šestistupňové samočinné planetové ZF s integrovaným retardérem.

Věříme, že komfortnější cestování přinesou našim cestujícím rovněž propracované detaily jako například pohodlná anatomická sedadla s příjemným textilním potahem v personifikovaném designu 3CSAD či USB nabíjecí doky, pomocí kterých lze částečně dobít například smartphone za jízdy.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 293. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Autobus Dětem stále dělá radost - naposledy školákům základní školy v Dobraticích
shares