Představujeme budoucnost dopravy – první elektrobus pro Karvinou

Ve středu 16. května proběhla na nádvoří Zámku Fryštát v Karviné prezentace vůbec prvního elektrobusu pro městskou hromadnou dopravu. Díky tichému provozu a nulovým emisím nabídne cestujícím vyšší komfort cestování.

Dvanáctimetrový SOR NS Electric je moderní celonízkopodlažní elektrobus určený pro bezemisní přepravu osob v městském provozu. Svým cestujícím nabízí 33 míst k sezení, 64 míst ke stání a samozřejmě prostor vyhrazený pro kočárky či cestující na vozíku.

Elektrobus pohání prakticky bezhlučný bezemisní elektromotor o výkonu 160 kW, který je napájen soustavou akumulátorů NMC o celkové kapacitě 362 Ah, jež jsou umístěny podélně po obou stranách střešního prostoru.

Skupina 3ČSAD těchto vozidel pořídila celkem 6 – další trojice elektrobusů bude brzy představena a nasazena v rámci městské hromadné dopravy v Havířově, dva elektrobusy pak budou provozovány pod hlavičkou ČSAD Frýdek-Místek.

Leader v ekologické dopravě

Spolu s hranickou flotilou šesti elektrobusů, uvedenou do provozu v říjnu loňského roku, se tak skupina 3ČSAD aktuálně s 12 vozidly stává největším provozovatelem elektrobusů v České republice a samozřejmě zůstává i největším tuzemským provozovatelem flotil autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 540. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Cestovní kancelář CK3CSAD nabízí lastminute zájezdy doslova za pár kaček
shares