Patrik Murka, hrdina za volantem autobusu 3CSAD

Každý z nás se v životě může dostat do situace kdy bude potřebovat pomoc druhých, a stejně tak na naší rychlé pomoci mohou záviset životy ostatních. Jsme velice rádi, že i v řadách 3CSAD máme své řidiče – hrdiny, kteří již prokázali, že v krizových situacích, kdy se jedná o lidské životy, umí jednat rychle, rozhodně a profesionálně.

Když ve středu 2. března vyjel pan Patrik Murka se svým autobusem na frýdecké MHD lince č.5 netušil, že na trase dojde k dramatické situaci, při které zachrání lidský život.

Během jízdy na městské lince číslo 5 začal jeden z cestujících pociťovat nevolnost, která záhy přešla v epileptický záchvat. Pan Murka okamžitě zastavil vozidlo a duchapřítomně zavolal rychlou záchrannou službu. Do příjezdu lékaře pak mladému muži dle pokynů dispečinku na telefonu poskytl první pomoc.

Na operační středisko ZZS se dovolal řidič autobusu z Frýdku-Místku s tím, že na palubě vozidla došlo k náhlému kolapsu jednoho z cestujících. Po zjištění základních údajů naše operátorka vedla volajícího k poskytnutí první pomoci a setrvání u pacienta, kterého postihly celotělové křeče,“ řekl tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Tomáš Humpl.

Příkladné profesionální chování pana řidiče ocenili vedoucí provozu osobní dopravy ČSAD Frýdek-Místek a.s. Vladimír Pavlásek a ředitel divize osobní dopravy 3CSAD Jakub Vyvial, který panu Murkovi osobně poděkoval a předal poukaz na finanční odměnu.

murka_foto

Není to poprvé, kdy řidič autobusu 3CSAD zachránil lidský život, v roce 2014 poskytl pan Jiří Zahrádka první pomoc muži, který zkolaboval v důsledku hypoglykemického záchvatu.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 4 468. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  3CSAD ocenily dvacítku svých nejlepších řidičů za 27 milionů kilometrů bez nehod

12 Comments

Comments are closed.

shares