Nové Scanie ve skupině 3ČSAD putují především do Frýdku-Místku

Skupina 3ČSAD aktuálně do své flotily pořídila nové autobusy Scania. Čtveřice dvanáctimetrových vozidel Scania Citywide CNG 12m byla právě nasazena na linkách městské hromadné dopravy ve Frýdku-Místku, patnáctimetrová Scanie Citywide CNG 15m pak obsluhuje linky MHD v Havířově.

V průběhu listopadu pak v rámci nákupu frýdecko-místeckou dopravu doplní pátá Scania Citywide. Průměrné stáří vozidel frýdecko-místecké flotily se tak sníží na cca 5,5 let, přičemž celorepublikový průměr je aktuálně 14,5 let.

Dvanáctimetrové verze nabízí svým cestujícím 25 míst k sezení a 2 místy pro kočárek či cestující na vozíčku. Velkokapacitní patnáctimetrová verze pak nabízí 49 míst k sezení a samozřejmě místo pro kočárek nebo vozíčkáře.

Oba typy vozidel jsou poháněny na stlačený zemní plyn, cestujícím nabízí vyšší komfort cestování díky nízkopodlažnímu zpracování, klimatizaci nebo například integrovaným USB rychlonabíječkám pro mobilní zařízení. Těch je v každém vozidlo k dispozici 12.

Trojice z pořízených dvanáctimetrových vozidel byla pořízena v rámci „13. výzvy ITI Ostrava-SC 1.2 Nízkoemisní a bezemisní vozidla“ s 85% dotací z pořizovací ceny.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 930. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  ČSAD Havířov začala jezdit na Hlučínsku
shares