Letos jsme pořídili 65 nových autobusů, 14 z nich nadělujeme našim cestujícím na Vánoce.

Letošní Vánoce budou opravdu bohaté – naše flotily v Havířově, Karviné, Frýdku-Místku a Hranicích v průběhu vánočních svátků totiž doplníme celkem 14 zbrusu novými autobusy, které zvýší komfort každodenního cestování v námi obsluhovaných městech. V letošním roce jsme naše flotily zmodernizovali 65 novými autobusy.

Na Vánoce 3 do Havířova, 5 do Karviné, 5 do Frýdku-Místku a 1 do Hranic

Do Havířovské MHD zařazujeme novou vlajkovou loď – dvanáctimetrový  Iveco Urbanway, s pohonem na zemní plyn, který se veřejnosti ukázal na nedávném veletrhu CzechBus v Praze.

Autobus disponuje celovozovou klimatizací a vkusně zpracovanými interiéry s chromovanými prvky. Jde o vůbec první autobus nové řady Urbanway, který do své flotily zařazujeme. Stejně jako světově první Iveco Crossway s motorem Euro VI, který jsme zařazovali začátkem roku 2014, i nový Urbanway je laděn do zelené metalízy.

Nová vlajková loď havířovské MHD.
Iveco URBANWAY CNG – Nová vlajková loď havířovské MHD.

Na příměstské linky v Havířově nasazujeme 2 nové dvanáctimetrové SOR CNG.

Karvinskou MHD obohatí taktéž 1 Iveco Urbanway CNG v nadstandardní výbavě, příměstské linky budou nově obsluhovat 2 SOR CNG 12m a 2 Iveco Crossway s komfortně upravenými sedáky a celovozovou klimatizací.

Frýdecko-místecká MHD flotila se také rozšíří o 1 Iveco Urbanway CNG. Příměsto pak budou nově obsluhovat 4 nové Iveco Crossway.

Hranickou flotilu rozšiřujeme o 1 minibus Stratos CNG.

Vše nízkopodlažní, většina s pohonem na CNG

Všech 14 nově zakoupených autobusů je nízkopodlažních s komfortním a bezpečným nástupem a výstupem pro naše cestující. Osm ze čtrnácti nově pořizovaných autobusů jsou vybaveny motory s pohonem na zemní plyn, který je šetrnější k životnímu prostředí.

„Omlazování“ našich flotil bezbarierovými nízkopodlažními autobusy a autobusy s šetrnějším pohonem na CNG odráží naši snahu být společensky odpovědnou dopravní skupinou.

Nový typ městského autobusu Iveco Urbanway

Urbanway je nový nízkopodlažní městský autobus společnosti IVECO BUS navržený pro hromadnou dopravu v městských oblastech. Vyznačuje se vysokým standardem jak pohodlí cestujících a řidiče, tak kapacity a vnitřního rozvržení.

Nová zesílená konstrukce vozu Urbanway hostí příčně uložený motor Cursor 8 s pohonem na zemní plyn. Emise znečišťujících látek jsou u tohoto motoru podstatně nižší než je úroveň doporučená nejpřísnější normou Euro VI, zvláště pokud jde o jemné částice způsobující v městských lokacích respirační choroby. Také úroveň hluku a vibrace u všech provozních rychlostí jsou oproti dieselovým vozům podstatně nižší, což především v noci výrazně ocení řidič, cestující i obyvatelstvo.

ČTĚTE TAKÉ  Nové Scanie ve skupině 3ČSAD putují především do Frýdku-Místku

Cestující ocení prostornější a propracovanější interiér a kvalitní klimatizaci se vzduchovými výdechy a clonami u dveří, které umožňují zvýšit proudění vzduchu až o 50 % a vytváří tak příjemnější prostředí pro cestování.

2 autobusy Iveco Urbanway, které jsou zařazeny do MHD v Karviné a Frýdku-Místku poskytují cestujícím nadstandardní výbavu v podobě komfortně upravených sedáků a integrovaných USB nabíječek, které cestující mohou během jízdy využívat k dobíjení svých elektronických zařízení, jako jsou mp3 přehrávače, mobilní telefony či tablety.

Nové Iveco Crossway pak disponují komfortně upravenými sedáky a celovozovou klimatizací.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 790. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

shares