Hromadná doprava BEZ negativního dopadu na životní prostředí – testujeme bezemisní elektrobus SOR

Dlouhodobou snahou skupiny 3CSAD je snižovat dopad provozu hromadné dopravy na životní prostředí v námi obsluhovaných městech, což se odráží především v nákupu vozidel s pohonem na zemní plyn, který ve srovnání s naftovými motory do ovzduší produkuje výrazně méně emisních látek. Nyní postupujeme ještě dále – nově začínáme testovat autobusy na elektrický pohon, jejichž motory neprodukují žádné emise a jsou tak maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Moderní nízkopodlažní bezemisní elektrobusy jsou určeny pro přepravu osob v městském i meziměstském provozu. Svými užitnými vlastnostmi jsou však rovněž vhodné pro přepravu osob v turistických oblastech, chráněných národních parcích či horských střediscích.

Aktuálně 3CSAD testuje elektrobus s označením SOR EBN 8. Cestující si budou moci elektrobus vyzkoušet nejprve v MHD Hranice, a to od 17. října. Následně bude elektrobus testován v některém z provozů ČSAD Havířov a.s. a z ČSAD Karviná a.s.

Krom nulových emisí se elektrobus vyznačuje mimořádně tichým provozem, což cestující na palubě jistě ocení.

Pro technické fajnšmekry uvádíme, že vozidlo pohání asynchronní šestipólový elektromotor o výkonu 120 kW, který je napájen sadou lithiových baterií Winston s celkovou kapacitou 172 kWh.

 

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 347. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  ČSAD Havířov začala jezdit na Hlučínsku
shares