Evropský týden mobility ve 3CSAD

Během Evropského týdne mobility proběhne v Havířově den bez aut, v autobusech havířovské a frýdecko-místecké MHD se bude zpívat, a vyřazené autobusy se také zúčastní ukázky složek integrovaného záchranného systému v rámci NATO DAYS 2015.

Program Evropského týdne mobility ve 3CSAD odstartujeme páteční akcí Den bez aut, kterou realizujeme ve spolupráci s magistrátem města Havířov. Po celý den bude městská hromadná doprava pro všechny cestující zdarma, což je ideální příležitostí pro veřejnost nechat své automobily jeden den doma a podpořit tak tímto gestem ochranu společného životního prostředí.

Sobotní odpoledne bude patřit festivalu Zažít město jinak, v rámci něhož jsme koordinátorům festivalu nabídli prostory ve svých autobusech k uměleckým vystoupením dobrovolníků. Mezi 15. a 19. hodinou tak budou probíhat vystoupení v autobusech na MHD linkách č. 1 a 3 ve Frýdku-Místku a v kloubovém autobuse na MHD linkách č. 404 a 416 v Havířově. V dalších havířovských autobusech rovněž proběhne fotografická výstava a výstava sbírky básní o městě Havířov.

Posledním celovíkendovým projektem je poskytnutí vyřazených autobusů organizátorům NATO DAYS 2015. Dva naše vyřazené autobusy se tak v rámci hlavního programu akce zúčastní ukázek složek integrovaného záchranného systému.

Evropský týden mobility každoročně probíhající v tisícovce evropských měst dlouhodobě upozorňuje na důležitost rozvoje udržitelné dopravy a propaguje její výhody.

Základní myšlenka tohoto projektu je plně v souladu s naší politikou, která kontinuálními nákupy nových autobusů s pohonem na zemní plyn klade důraz na šetrnější hromadnou dopravu a ochranu životní prostředí.

Sdílejte tento článek



Děkujeme, že jste byl/a 203. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  ČSAD Havířov začala jezdit na Hlučínsku

One Comment

  • Radim Štompl

    Zajímavě pojatý program Evropského týdne pro mobilitu. Nejvíce mne láká to představení na Nato dnech. Hurá do Ostravy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

shares