Řidiči dopravních společností 3CSAD se utkali v soutěži ekonomické jízdy

Dne 28.4.2016 proběhlo pod záštitou společnosti Iveco Czech Republic, a.s. školení spojené se soutěží EKOnomické jízdy řidičů autobusů, které se zúčastnilo deset vybraných řidičů skupiny 3CSAD.

V rámci dopoledního programu vybraní řidiči absolvovali teoretické školení EKOnomického využívání vozidla se zaměřením na ekonomické využívání autobusů s motory splňujícími emisní normy Euro 6.

Odpolední program akce byl již plně zaměřen na praktickou ekonomickou jízdu.

Soutěžící řidiči absolvovali trasu o délce 10 a půl kilometru, během které zástupci společnosti Iveco Czech Repbulic a.s. prostřednictvím speciálního diagnostického vybavení, které v reálném čase odesílalo data do počítače, monitorovali a vyhodnocovali především otáčky motoru, točivý moment a míru vstřikování palivové směsi.

Vítězové soutěže

1
Libor Rzidký
ČSAD Frýdek-Místek, a.s.

2
Roman Horňák
ČSAD Havířov a.s.

3
Jan Hudec
ČSAD Karviná a.s.

Nejlepších výsledků v hodnocení spotřeby paliva dosáhl řidič společnosti ČSAD Frýdek-Místek a.s. pan Libor Rzidký, který jako vítěz soutěže bude 3CSAD reprezentovat v celoevropské soutěži ekonomické jízdy CEE, která proběhne v areálu společnosti Iveco Czech Republic, a.s. ve Vysokém Mýtě.

Na druhém místě se umístil pan Roman Horňák z ČSAD Havířov a.s. a třetí místo na pomyslném žebříčku vítězů obsadil Jan Hudec, řidič ČSAD Karviná a.s.

V České republice se do soutěže ekonomické jízdy Iveco Czech Republic a.s. zapojili 4 dopravci. V rámci Evropy se pak celkem soutěže zúčastní řidiči z 22 dopravních společností. Vítězové z jednotlivých společností se poté utkají v evropském finále soutěže, které se uskuteční ve Vysokém Mýtě.

Děkujeme všem řidičům za účast a za skvělé výsledky, kterých v rámci ekonomické jízdy dosáhli.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 993. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  #CestujSLáskou - Vaše valentýnky v našich autobusech až do konce února

2 Comments

Comments are closed.

shares