Dvojice elektrobusů pro MHD Frýdek-Místek snižuje objem emisí o 4 tuny ročně

V pátek 18. května proběhla na Zámeckém náměstí ve Frýdku-Místku prezentace dvojice prvních elektrobusů pro frýdecko-místeckou městskou hromadnou dopravu. Díky tichému provozu a nulovým emisím nabídne cestujícím vyšší komfort cestování.

Dvanáctimetrové SOR NS Electric jsou moderní celonízkopodlažní elektrobusy určené pro bezemisní přepravu osob v městském provozu. Svým cestujícím nabízejí 33 míst k sezení, 64 míst ke stání a samozřejmě prostor vyhrazený pro kočárky či cestující na vozíku.

Elektrobusy pohání prakticky bezhlučný bezemisní elektromotor o výkonu 160 kW, který je napájen soustavou akumulátorů NMC o celkové kapacitě 362 Ah, jež jsou umístěny podélně po obou stranách střešního prostoru.

Skupina 3ČSAD těchto vozidel pořídila celkem 6 – elektrobus pro Karvinou byl představen před pár dny, trojice elektrobusů bude představena a zařazena do provozu rovněž v řádu několika málo dní.

Leader v ekologické dopravě

Spolu s hranickou flotilou šesti elektrobusů, uvedenou do provozu v říjnu loňského roku, se tak skupina 3ČSAD aktuálně s 12 vozidly stává největším provozovatelem elektrobusů v České republice a samozřejmě zůstává i největším tuzemským provozovatelem flotil autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 277. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Autobus Dětem stále dělá radost - naposledy školákům základní školy v Dobraticích
shares