Děti z mateřské školy Naděje na exkurzi v provozním areálu ČSAD Frýdek-Místek

Ve středu, 17. května navštívili areál naší společnosti ČSAD Frýdek-Místek a.s. ve Sviadnově děti z frýdecko-místecké mateřské školy Naděje. 

Pro skupinku čtyřiceti zvídavých dětí a jejich pedagogický doprovod jsme vyslali řidiče v jednom z našich nejmodernějších autobusů IVECO Urbanway, který skupinu návštěvníků vyzvedl přímo u mateřské školy. Poté již řidič nabral směr do našeho provozního areálu a zázemí ve Sviadnově.

Ihned za branou našeho areálu čekal na děti nevšední zážitek – průjezd v autobuse naší automatizovanou mycí linkou. Již tak zajímavou podívanou přes okna na rotující čistící kartáče umocnil náš pan řidič tlakovým čištěním pomocí WAP systému.

Po průjezdu mycí linkou jsme zastavili na provozně bezpečném místě, a nechali děti s jejich pedagogickým doprovodem vystoupit. Požádali jsme děti a jejich doprovod o společnou fotografii, a dětem rozdali upomínkové předměty 3CSAD. Pexeso, papírový model autobusu či bezpečností reflexní páska děti evidentně potěšily.

Poté již na naše zvídavé návštěvníky čekala prohlídka samotného městského autobusu.

Náš pan řidič ukázal a vysvětlil školákům vše od způsobu tankování paliva – stlačeného zemního plynu, přes princip fungování motoru, až po systém napájení a fungování elektroniky ve vozidle. Nakonec nechybělo ani velice populární focení za volantem, po kterém již následoval nástup do autobusu a odvoz dětí zpět k mateřské škole.

Jako jednoho z největších dopravců v regionu nás těší, že se stále ekologičtější hromadná doprava setkává se zájmem již u nejmladších žáků a školáků. Rádi budeme s exkurzemi na našich největších provozech Havířově, Karviné a Frýdku-Místku pokračovat.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 285. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  3CSAD & "Zažít město jinak" v Havířově a Frýdku-Místku
shares