Den bez aut v Havířově

Ve spolupráci s magistrátem města Havířov v rámci Evropského týdne mobility, který proběhne 16. – 22. září, vyhlašujeme pátek 18. září dnem bez aut. Jízdné na linkách MHD v rámci tohoto dne tak bude pro všechny cestující zdarma.

Evropský den bez aut iniciovala Evropská komise poprvé v roce 2000 a od té doby patří k významným dnům Evropy v ochraně životního prostředí. Hlavním záměrem kampaně je upozornit na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení – podpora veřejné dopravy silniční i železniční, budováni cyklostezek, zkvalitňování prostranství pro pěší atp.

V roce 2002 jednodenní Evropský den bez aut byl poprvé rozšířen na celotýdenní kampaň s názvem Evropský týden mobility probíhající od 16. do 22. září. V rámci této akce je místními úřady realizováno široké spektrum aktivit zacílených na téma udržitelné dopravy.

Účast v kampaních je otevřena všem městům, obcím i regionům, která mají o problematiku udržitelné dopravy zájem. Municipality mohou dle svých kapacit realizovat kampaň v plném celotýdenním rozsahu nebo se rozhodnout pouze pro realizaci jednodenní kampaně.

Dopravní skupina 3CSAD se do Evropského týdne mobility zapojuje krom akce Den bez aut v Havířově také účastní na festivalu Zažít město jinak v rámci něhož budou v sobotu, 19. září odpoledne realizována umělecká vystoupení v autobusech MHD Havířov a Frýdek-Místek.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 233. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  ČSAD Havířov se od 11. prosince stává novým dopravcem na Českotěšínsku

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

shares