ČSAD Karviná pořídila 6 nových autobusů typu IVECO Urbanway CNG

Před Vánoci obnovujeme v Karviné část flotily autobusů, zajišťujících městskou hromadnou dopravu. Flotilušesti nových plynových autobusů modelu Urbanway od tuzemského výrobce IVECO jsme představili v úterý, 19. prosince v areálu autobusového nádraží v Karviné. Prezentace proběhla za účasti zástupců města Karviné – náměstků primátora, pana Ing. Jana Wolfa a pana Ing. Lukáše Raszyka.

Nízkopodlažní autobusy Urbanway jsou speciálně navrženy pro hromadnou dopravu v městských oblastech. Cestující ocení nižší hlučnost, dostatek prostoru v interiéru, informační LCD panely či USB nabíjecí doky pro přenosná zařízení. Samozřejmostí výbavy je pak sklopná plošina pro vozíčkáře či akustický systém hlášení pro slabozraké a nevidomé.

Městská hromadná doprava v Karviné je kompletně zajišťována nízkopodlažními autobusy. Zařazením šestice nových plynových vozidel podíl autobusů s pohonem na CNG v rámci sítě MHD Karviná přesáhl 50%. Nákupy dalších autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn si upevňujeme svou pozici CNG leadra, kdy z 1120 CNG autobusů v České republice provozujeme celkem 190 ks vozidel, což představuje 17% podíl.

Nové ekologické celonízkopodlažní autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn ČSAD Karviná pořídila v rámci dotačního projektu ITI – Pořízení nízkoemisních a bezemisních vozidel pro MHD Karviná a MHD Orlová. Z dotace bude pořízeno celkem 10 autobusů – 7 ks CNG autobusů a 1 bezemisní elektrobus pro MHD Karviná a 2 ks CNG autobusů pro MHD Orlová.

 

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 401. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Představujeme kampaň #CestujBusem
shares