ČSAD Havířov začala jezdit na Hlučínsku

Dopravní společnost ČSAD Havířov a.s. od 14. 6. 2020 začala jezdit na Hlučínsku. Společnost, která se stala vítězem tendru dopravní obslužnosti vypsaným Moravskoslezským krajem, bude autobusovou dopravu v oblasti smluvně zajišťovat do roku 2030.

Na 10 obsluhovaných pravidelných linek jsme nasadili 32 nízkopodlažních vozidel s ekologickým pohonem na stlačený zemní plyn.

Nasazená vozidla nabídnou svým cestujícím krom celovozové klimatizace či bezdrátového připojení k internetu rovněž například USB porty pro nabíjení chytrých zařízení za jízdy a samozřejmě bezkontaktní odbavení prostřednictvím bankovní karty.

Jaká vozidla konkrétně na Hlučínsko byla nasazena?

6 zbrusu nových Scanií

Se svou délkou 13,7 metrů nabídnou Scanie Citywide LE svým cestujícím nadprůměrných 113 míst – 50 míst k sezení, 63 míst ke stání a budou tak nasazena na velkokapacitních linkách v oblasti Hlučínska.

Autobusy jsou vybaveny celovozovou klimatizací s nezávislou jednotkou pro řidiče, nezávislým topením, chladničkou v prostoru řidiče, couvacími senzory, USB dobíjecí porty pro mobilní zařízení cestujících, nerezovými přídržnými tyčemi, extra tónovanými bočními skly a jsou také osazeny informačním a odbavovacím systémem včetně wi-fi dle standardů Moravskoslezského kraje.

O pohon se stará devítilitrový pětiválcový plynový motor s výkonem 320 koní. Přenos hnací síly pak zajišťuje 12 stupňová převodovka Opticruise umožňující automatické i manuální řazení.

Dopravní skupina 3ČSAD má s těmito 6 novými autobusy flotilu již 32 vozidel Scania na CNG 

11x Iveco Crossway LE CNG

Na obsluhu oblasti Hlučínska jsme rovněž nasadili 11 nových nízkopodlažních autobusů Iveco Crossway LE s pohonem na stlačený zemní plyn.


Roční nájezd na desítce veřejných linkách osobní dopravy činí 2 259 055 vozokilometrů. Součástí oblasti je i linka 555 zajišťující spojení mezi Bohumínem a Ostravou.

Získání Hlučínska společností ČSAD Havířov dále prohlubuje dominanci skupiny Transdev v Moravskoslezském kraji. Nadnárodní koncern aktuálně zajišťuje dopravní obslužnost v 10 ze 16 oblastí, na které je kraj rozdělen.

ČTĚTE TAKÉ  V Havířově jsme představili trojici elektrobusů pro městskou hromadnou dopravu

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 195. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

shares