ČSAD Havířov se od 11. prosince stává novým dopravcem na Českotěšínsku

Již od prosince tohoto roku se budou občané na Českotěšínsku dopravovat do práce, školy či k lékaři zeleno-bílými autobusy 3CSAD.

ČSAD Havířov a.s. uspěla ve veřejné zakázce Zajištění dopravní obslužnosti Moravskoslezského kraje – oblast Českotěšínsko, vypsané Moravskoslezským krajem na období od 11. 12. 2016 do prosince 2026.

Dne 30. března 2016 byla na Krajském úřadě v Ostravě uzavřena nová smlouva o dopravní obslužnosti, kterou podepsali náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Daniel Havlík, generální ředitel společnosti ČSAD Havířov a.s. Tomáš Vavřík a ředitel divize osobní dopravy společnosti ČSAD Havířov a.s. Jakub Vyvial.

ČSAD Havířov a.s. bude v regionu Český Těšín provozovat hromadnou dopravu na 18 linkách s objemem 2,7 mil. km ročně. Celkový objem vysoutěžené přepravy na 10 let činí 26 944 530 km.

Dopravu budeme zajišťovat 39 novými nízkopodlažními autobusy s pohonem na CNG. Vozidla budou rovněž vybavena celovozovou klimatizací, LED informačním systémem a akustickým systémem pro nevidomé a slabozraké. Celý provoz bude koordinován prostřednictvím online dispečinku.

 

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 816. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Tisíc dětí v autobuse jako součást programu Evropského týdne mobility
shares