Autobusy 3CSAD se promění v umělecká pódia

Letos poprvé se naše dopravní skupina zapojuje do účasti na celorepublikovém festivalu Zažít město jinak, jehož již 10. ročník proběhne v polovině září.

Akce probíhá v rámci Evropského týdne mobility, který se snaží v evropských městech upozornit a propagovat výhody udržitelné dopravy a rozvoje. Městská hromadná doprava, kterou s důrazem na ekologii a ochranu životních prostředí provozujeme, je tak ideálním místem pro prezentaci základní myšlenky celého festivalu.

Společnosti ČSAD Frýdek-Místek a.s. a ČSAD Havířov a.s. se tak zapojí formou výstav a uměleckých vystoupení, která v sobotu 19. září ozvláštní cestování přímo v autobusech.

Havířovský koncert v „kloubáku“

V Havířově půjde o 4 autobusy. Těšit se můžete mezi jinými na výstavu autorských básní o Havířovu maďarské básnířky Kingy Tóth, výstavu fotografií Vlastimila Žwaka a vystoupení kapely Plyš přímo v kloubovém autobuse.

Zažít Frýdek-Místek ʞɐuᴉɾ

Ve Frýdku-Místku plánujeme spolu s koordinátorem akce, městským sdružením KulturaFM zapojení celkem až 6 linkových autobusů, v nichž vystoupí nejrůznější umělci od hudebních interpretů, po autorská čtení cestujícím.

Hlavní program frýdecko-místeckého festivalu bude probíhat na bývalém autobusovém stanovišti v Místku. Umělci tak budou nastupovat a bavit cestující během sobotního odpoledne v linkách MHD č. 1 a 3, projíždějících zastávkou Politických obětí.

Programy festivalu Zažít město jinak se uskuteční v sobotu 19. září v odpoledních hodinách celkem na 60 místech v Praze a dalších 11 přihlášených městech napříč Českou republikou.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 141. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Autobus Dětem stále dělá radost - naposledy školákům základní školy v Dobraticích

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

shares