Autobus Dětem stále dělá radost – naposledy školákům základní školy v Dobraticích

Projekt Autobus Dětem, v rámci kterého necháme děti základních škol malovat na námi vybrané autobusy, pokračuje. Aktuálně bylo potřeba z důvodů opravy vyměnit část na havířovském autobuse. Na krytu karosérie o rozměrech 155 x 68 cm tentokrát prezentují svou kreativitu děti ze základní školy v Dobraticích. 

Na malbě obrazu se pod vedením paní učitelky Mgr. Jarmily Matějové podílelo devět školáků ze druhé a páté třídy. Děti malovaly speciálně dodanými lakovými fixy, které nepoškozují lak karosérie. Výsledný obraz – propletené ruce, symbolizující strom, koresponduje s ústředním motivem projektu Autobus Dětem, kde jsme zvolili grafiku rukou s úsměvy.

Paní učitelku Mgr. Matějovou jsme požádali o pár slov ke zvolenému tématu:

„Návrhy ke Dni Země kreslily na papír všechny děti školy. Společně jsme pak vybrali s druháky a páťáky jako centrální výtvarný prvek strom (symbolizuje přírodu) z jejich rukou (ruce dětí chránící přírodu) a kolem stromu individuální obrázky přírody.“

Námi požadovaný motiv přírody a ekologie byl tedy splněn. Jsme přesvědčeni, že výsledné dílo opět oživí vzhled havířovského autobusu.

Malování v Dobraticích bylo již druhou doplňkovou akcí k našemu projektu Autobus Dětem. Minulý rok malby doplňovali čtvrťáci ze základní školy v Kozlovicích. V rámci České republiky jde o unikátní projekt a vzhledem k tomu, že malby na havířovském i frýdecko-místeckém autobusu jsou zachovalé, budeme v projektu i nadále pokračovat.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 180. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  V Havířově vyroste nová mycí linka pro autobusy
shares