Autobus dětem pokračuje v Kozlovicích

Když jsme v květnu minulého roku nechali děti z havířovských a frýdecko-místeckých základních škol v rámci kampaně Autobus dětem pomalovat 2 zbrusu nové ekologické autobusy, kampaň se dočkala pozitivního ohlasu z řad městských zastupitelů i veřejnosti. Malování v rámci oslav Dne Země bylo nevšedním zážitkem pro děti v Havířově i Frýdku-Místku. Nyní se po několika měsících projekt Autobus dětem dočkal svého pokračování v Kozlovicích.

U frýdecko-místeckého plynového autobusu číslo 610, který byl dětskými malůvkami vyzdoben došlo v únoru k částečnému poškození oplechování, které muselo být vyměněno. Protože jsme chtěli celkový vzhled dětmi pomalovaného autobusu zachovat, dopravili jsme nové díly oplechování k dětem, aby je znovu pomalovaly.

Tentokrát jsme vybrali základní školu v Kozlovicích nedaleko Frýdku-Místku, kde jsme plechy spolu se speciálními voskovými fixy dovezli až do třídy. Malování se v rámci hodiny výtvarné výchovy zhostila skupinka 11 dětí ze třídy 4.A, které si jako své výtvarné téma zvolily „náš“ zelený autobus spolu s vystupujícím kozlem, znázorňujícím obec Kozlovice.

Malování bylo netradičním zpestřením naší výuky, které děti nesmírně bavilo,“ zmínila při převzetí pomalovaných částí paní učitelka Tobolová, zatímco děti především zajímalo, kde bude „jejich“ pomalovaný autobus jezdit.

Nově vyzdobené části oplechování naši servisní technici obratem nainstalovali. Autobus nově s malbou kozlovických dětí obsluhuje linky frýdecko-místecké MHD, především na trase Místek – Skalice – Raškovice – Krásná – Visalaje.

Děkujeme za spolupráci pedagogům ZŠ Kozlovice a především dětem, jsme rádi, že podobné projekty, kterými se snažíme zvyšovat povědomí o hromadné dopravě, se těší velké oblibě.

 

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 383. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Z Frýdku-Místku až do srdce Valašska autobusovými linkami ČSAD Frýdek-Místek
shares