3CSAD převzala flotilu šesti ekologických Scanií s pohonem na stlačený zemní plyn

Ve čtvrtek, dne 14. prosince 2017 jsme v Paskově převzali flotilu 6 nových autobusů Scania Citywide s pohonem na stlačený zemní plyn, které budou v následujících dnech nasazeny na linkách městské a příměstské dopravy v Havířově a Karviné.

Z šestice vozů jsou 4 velkokapacitní v prodlouženém patnáctimetrovém provedení, jeden v městské verzi bude nasazen na linkách MHD Havířov, tři prodloužená vozidla ve verzi Suburban pak budou nasazena na příměstských linkách – 2 mezi Havířovem a Ostravou, 1 mezi Karvinou a Ostravou. Krom patnáctimetrových autobusů jsme pořídili i dvojici dvanáctimetrových zcela nízkopodlažních vozů Scania Citywide LF, které budou rovněž zajišťovat městskou hromadnou dopravu v Havířově.

Nová vozidla pro Havířovskou MHD budou slavnostně prezentována již 19. 12. 2017 v areálu autobusového nádraží v Havířově.

3CSAD dvojici autobusů Scania Citywide LE pořídila jako první dopravce v České republice již koncem roku 2016. Letos do flotily přibylo 6 vozidel skandinávského výrobce, a na příští rok plánujeme nákup dalších 11 Scanií, které budou dodány v polovině roku. Všechny samozřejmě s ekologickým pohonem na stlačený zemní plyn.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 225. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

ČTĚTE TAKÉ  Po Hranicích testujeme autobus na elektrický pohon s nulovými emisemi také v Havířově
shares