Úterý, Leden 22


Tisíc dětí v autobuse jako součást programu Evropského týdne mobility

Minulý týden jsme vás informovali o zapojení dopravní skupiny 3CSAD do programu Evropského týdne mobility, který stále probíhá v Havířově. Naše páteční prezentace u kulturního domu Leoše Janáčka se setkala s nebývalým zájmem školáků. Přistavený autobus si jich přišlo prohlédnout téměř tisíc.

 

 

Uvnitř autobusu se školáci prostřednictvím vizuálů naší kampaně Poznejte 3CSAD mohli například dozvědět kolik cestujících ročně přepravíme, kolik kilometrů při tom najezdíme, nebo kolik linek a kolika autobusy obsluhujeme. Zvídavým školákům byl také k dispozici mistr osobní dopravy, který dětem přímo na motoru demonstroval princip fungování pohonu na stlačený zemní plyn (CNG).

Cestuj Busem

Během Evropského týdne mobility, který apeluje na důležitost udržitelného rozvoje hromadné dopravy ve městech, jsme také spustili naši novou komunikační kampaň Cestuj Busem, jejímž cílem bude v následujících měsících našim cestujícím připomínat důležitost a výhody cestování městskou a příměstskou hromadnou dopravou.

Dětem na Evropském týdnu mobility jsme dali jako prvním možnost se do této kampaně aktivně zapojit a podpořit tak povědomí o důležitosti hromadné dopravy. Stačilo se vyfotit u našeho autobusu a fotografii sdílet na sociálních sítích Facebook nebo Instagram s připojeným hashtagem #CestujBusem. Do focení se i za asistence naší aranžérky, která dětem půjčovala rekvizity, zapojily desítky dětí.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 102. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

shares