Úterý, Leden 22


Karvinští, nevíte kam o víkendu? Objevte malebnou Morávku v srdci Beskyd! S naší linkou bez starostí.

Krajina osobité krásy, která láká k rekreaci po celý rok – to je obec Morávka, vklíněná do srdce Beskyd mezi masívy Travného a Slavíče, která je se svou rozlohou 8735,28 hektaru obcí s největším katastrem v Beskydech. Morávka a její okolí je pro své vzácné přírodní úkazy a nedotčenou přírodu zařazena do pásma Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Zaujme především milovníky klidu, zdravého prostředí, pěší turistiky, ale i zimních sportů. A díky rekreační autobusové lince z Karviné je i vám na dosah ruky!

Víkendová rekreační linka Karviná – Morávka č. 870515, provozovaná dopravcem ČSAD Karviná a.s., vyjíždí každou sobotu a neděli v 7:27 z autobusového nádraží v Karviné, a za necelou hodinu a půl vás bez starostí přemístí do samotného srdce Beskyd. Na Morávku dorazíte po 9. hodině. Zpět do Karviné linka z Morávky vyráží po 19. hodině (přesný jízdní řád zde). Níže vám přinášíme pár tipů, jak je možno čas strávený na Morávce využít.

Pěší turistika

Pěší turisté uvítají výstup na vrcholy:

Ropička (918m), na jehož vrcholu se nachází bývalá Bezručova chata z r. 1924
Velký a Malý Travný

Naučné stezky

Naučná stezka 'Wolfram'
Prameny řeky Morávky

Vodní dílo Morávka

V letech 1960 – 1966 byla na Morávce postavena údolní přehrada, sloužící jako zdroj pitné vody pro obyvatele okolních měst.

Sběr hub

Pokud milujete houby a jejich sběr, je pro vás konečná zastávka autobusové linky Morávka, Bebek je ideálním výchozím bodem, z něhož se můžete s košíkem vydat do mnohdy hlubokých přilehlých lesů.

Po stopách válečné historie

Pohnutou historii obce za 2. světové války připomíná sousoší Noční přechod v Lipovém, pomník u partyzánského bunkru na Malém Travném, památní deska na Slavíči, zvoničky ve Vlaském, Malém Lipovém a Velkém Lipovém.

Jízdní řád a ceník linky Karviná – Morávka

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 2 024. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

shares