Úterý, Leden 22


3CSAD se opět zapojuje do Evropského týdne mobility

ČSAD Havířov a.s. se stejně jako v loňském roce ve spolupráci s magistrátem města Havířov zapojuje do programu Evropského týdne mobility, který proběhne 16. – 22. 9. 2016.

Akce, jejímž cílem je prezentovat veřejnosti téma udržitelné dopravy, nabízí i v tomto roce pestrý program. Pro žáky základních škol je připraveno množství zábavných soutěží, ale i nácvik bezpečné jízdy na kole nebo výuka pravidel silničního provozu. Dospělým program nabídne například školení správné techniky chůze nordic walking. Kompletní program je dostupný na webových stránkách města Havířova.

ČSAD Havířov a.s. se do programu zapojuje realizací Dne bez aut, který v Havířově proběhne v pátek, 16. 9. 2016, kdy nabídne po celý den MHD zdarma.

Evropský den bez aut iniciovala Evropská komise poprvé v roce 2000 a od té doby patří k významným dnům Evropy v ochraně životního prostředí. Hlavním záměrem kampaně je upozornit na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení – podpora veřejné dopravy silniční i železniční, budováni cyklostezek, zkvalitňování prostranství pro pěší atp.

Krom Evropského dne bez aut se 3CSAD do Evropského týdne mobility zapojuje také prezentací pohonu na zemní plyn, která bude probíhat 16. září na parkovišti u kulturního domu Leoše Janáčka. Děti si budou moci autobus prohlédnout, vyfotit se u něj nebo například za volantem.

Sdílejte tento článekDěkujeme, že jste byl/a 81. čtenářem tohoto článku.

Komentáře k článku

shares